Kameralnie… komfortowo… ekologicznie... wyjątkowo…

Merite Serena to czteropiętrowy, komfortowy budynek z 49 mieszkaniami i podziemnym garażem wielostanowiskowym, w którym znajdą się miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się 21 lutego 2024 roku, natomiast planowany termin zakończenia to 30 września 2025 roku.

Komunikacja zostanie zapewniona poprzez przeszkloną klatkę schodową, korytarze oraz 2 windy.

Wszystkie mieszkania na parterze będą miały ogródki, mieszkania na piętrach nawet kilkunastometrowe balkony.

Merite Serena to jednoznaczne rozwiązania sprzyjające środowisku jak między innymi: zielone dachy, ogród deszczowy, panele fotowoltaiczne, zasilanie do ładowania samochodów elektrycznych, podwyższone parametry izolacji termicznej. Ponad 50% nieruchomości stanowi zieleń.

„Merite Serena – kameralny budynek przy ulicy Barbary 9 zaprojektowany przez nasze studio, znajduje się na granicy zabudowy osiedlowej przechodzącej w zabudowę jednorodzinną.

Projekt architektoniczny powstał z ideą oderwania się od typowych rozwiązań wizualnych i kolorystycznych otoczenia.

Wszystkie mieszkania zlokalizowane są tak, aby zapewniały maksymalne doświetlenie poprzez ekspozycję południe–wschód–zachód. Duże balkony tworzą dodatkową przestrzeń mieszkalną, a ogródki we wszystkich mieszkaniach na parterze przestrzeń rekreacyjną.

Jako projektanci nie powielamy utartych schematów. Szukamy rozwiązań stylistyki podnoszącej jakość wizualnego odbioru budynku. Staramy się wzbogacać okolicę o nowoczesną architekturę, rozbijając panujący rytm stylistyczny, aby uzyskać pozytywny odbiór mieszkańców zarówno projektowanego budynku, jak i budynków sąsiednich.
Motywem przewodnim do stworzenia bryły budynku było malarstwo Pieta Mondriana, prekursora abstrakcjonizmu geometrycznego, z tego względu charakterystyczne dla Mondriana poziome i pionowe linie dzielą elewację i wnętrza na prostokąty i kwadraty.

Nowoczesne podejście do projektowanej architektury powinno zachęcać odbiorców do szukania nowych rozwiązań polepszających otaczającą przestrzeń, jednocześnie pozostawiając świadectwo danego czasu w architekturze”.

Mgr inż. Architekt Tomasz Gurgul
STANDart ARCHITEKCI
Laureaci konkursów: Urban Design & Architecture Design Awards, Arch Design Award

Lokalizacja

Inwestycja Merite Serena jest zlokalizowana przy ul. Barbary 9 w Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim.

Nieopodal znajdują się: pętla tramwajowa z parkingiem P&R, przystanek autobusowy i kolei aglomeracyjnej, placówki medyczne, szkoły, sklepy, place zabaw oraz obiekty sportowe i rekreacyjne.

Wybór mieszkania

Mamy przyjemność zaoferować Państwu 49 komfortowych mieszkań w czteropiętrowym budynku z garażem podziemnym.

Dziennik budowy

Zapraszamy do obejrzenia fotografii prezentujących postęp prac przy realizacji inwestycji Merite Serena.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich uzycie.