Lokalizacja

Merite Modernae

Zakrzówek i otulina Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego to unikalne enklawy przyrody, które podkreślają walory Merite Modernae. Obie znajdują się w bezpośrednim otoczeniu naszej inwestycji.

Do Zakrzówka to zaledwie kilka minut spacerem. Turkusowy zalew, będący pozostałością po kamieniołomie, nie bez powodu nazywany jest krakowską Chorwacją. O jego niezaprzeczalnym pięknie stanowi nie tylko urzekająca barwa wody, ale też park usytuowany wśród wapiennych skał. Jest on jedną z największych atrakcji przyrodniczych naszego miasta.

Rewitalizacja Zakrzówka wkomponuje elementy zagospodarowania przestrzeni w środowisko naturalne. Dla mieszkańców przewidziano m.in. przystań sportów wodnych, plażę, kąpieliska, ścieżki wspinaczkowe, trasy rowerowe, miejsca do piknikowania, tarasy widokowe i wybieg dla psów. Całość obejmuje teren o powierzchni 51 ha.

Na zachód od Merite Modernae rozciąga się Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy z licznymi trasami rowerowymi i pieszymi. Jest to najbardziej rozległy obszar przyrody chronionej w Krakowie. Znajdują się w nim aż 4 rezerwaty (najbliższy to Skołczanka), 70 pomników przyrody, 3 użytki ekologiczne i 2 obszary Natura 2000.

Szczególną atrakcję otuliny bielańsko-tynieckiej stanowi Górka Pychowicka, z której roztacza się widok na Las Wolski, Sikornik, a w sprzyjających warunkach pogodowych nawet na Beskidy i Gorce. Okolica stanowi siedlisko wielu gatunków ptaków i motyli.

Warto nadmienić, iż w obrębie Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego znajdują się: krakowski ogród zoologiczny, klasztor Kamedułów i słynne opactwo Benedyktynów w Tyńcu.

Merite Modernae przy ulicy Sodowej to niepowtarzalna szansa, by zamieszkać w jednej z najcichszych dzielnic Krakowa. Blisko, bo tylko 15 min do Starego Miasta, ale jeszcze bliżej, bo za oknem – do natury.

Merite Modernae to nieograniczone możliwości spędzania wolnego czasu na łonie natury i życia w harmonii z otaczającą przyrodą.

Wybór mieszkania

Mamy przyjemność zaoferować Państwu 36 komfortowych mieszkań w segmencie premium.

Dziennik budowy

Zapraszamy do obejrzenia fotografii oraz filmów prezentujących postęp prac przy realizacji inwestycji Merite Modernae.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich uzycie.